02122336409

09123498666

English
You have no items in your shopping cart.

The best saffron

چه نوع زعفران مرغوب است و ویژگی های زعفران اعلاء و زعفران مرغوب چیست؟زعفران که معمولاً با نام "زعفران" شناخته می شود و از نظر علمی "crocus staivus" نام دارد ، با ارزش ترین محصول کره زمین است و از معدود گیاهانی است که می توان در واحدهای کوچک مانند گرم و مثقال خرید و فروش کرد.

خرید زعفران مرغوب


زعفران زراعی گیاهی علفی و چند ساله با ساقه زیرزمینی (بنه) است که در بین کشاورزان به "پیاز زعفران" معروف است. در بالای پیازها ، بسته به اندازه و طراوت آنها ، 1 تا 4 جوانه رأسی وجود دارد که گل و برگ تولید می کنند.


پیازهای زعفران اندکی پس از گلدهی از بین می روند. پیازهای جدید اغلب در بالای پیازهای قبلی ظاهر می شوند ، به همین دلیل پیازهای جدید به سطح خاک نزدیک می شوند. ریشه های زعفران کوتاه و جوانه زده و به خاکی با عمق مناسب ، حاصلخیز و سبک نیاز دارند.


پوشش گل از سه کاسبرگ و سه گلبرگ از همان رنگ بنفش تشکیل شده و تشخیص آنها از یکدیگر دشوار است. هر گل دارای سه پرچم زرد است.تخمدان گل زعفران در چند سانتی متری سطح خاک قرار دارد. کرم یک میله باریک و بلند است که از تخمدان بیرون زده و به سه کلاله قرمز ختم می شود. قسمت با ارزش و مورد استفاده زعفران این کلاله سه شاخه است.


برگها معمولاً بعد از گلها ظاهر می شوند ، مگر اینکه عجله ای برای آبیاری زعفران ایجاد شود. برگها مستقیماً از پیاز خارج می شوند و هیچ ساقه هوایی ندارند. مجموعه برگها و گلهای یک جوانه مهره ای درون یک پوشش غلاف مانند (قاشق دو جداره سفید) قرار دارد.


عملکرد این پوشش محافظت از اندام های رویشی و تولید مثل است. قاشق اولین عضوی است که سطح خاک را می شکافد و از خاک خارج می شود.استفاده از زعفران برای تهیه غذا به دلیل رنگ ، عطر و طعم خوب آن است که باعث خوش طعم شدن آن و در نتیجه پخت بهتر غذای مورد نظر می شود. شاید بتوان از رنگ زعفران تقلبی تا حدودی برای رنگ آمیزی مواد غذایی استفاده کرد ، اما صرف نظر از نمودهای خارجی استفاده از زعفران مانند عطر ، طعم و رنگ ، نمی توان انتظار تأثیرات مثبت خوردن زعفران تقلبی را داشت. زعفران شاد است و می تواند روحیه بهتر فرد را تحت تأثیر قرار دهد.

ویژگی های زعفران اعلاء


ویژگی های زعفران اعلاء


زعفران در نظر یک نوع است اما می خواهیم بصورت تخصصی اما به زبان ساده به این موضوع بپردازیم:


شاید شما به ظاهر زعفران ببینید، اما زعفران انواع مختلفی دارد.


1. زعفران نوع نگین : سوپر نگین، نگین صادراتی، نگین معمولی، شبهه نگین
2. زعفران نوع سرگل: سرگل صادراتی، سرگل درجه یک، سرگل ممتاز، سرگل معمولی
3. زعفران نوع پوشال: پوشال صادراتی، پوشال قلم دار، پوشال معمولی، پوشال ضعیف


قیمت هر یک از نوع های مختلف زعفران به تناسب درجه کیفی آن تفاوت دارد.اما بطور کلی زعفران اعلاء ویژگی های را دارد که برای همگان قابل تشخیص است مثل:


1.    بوی کهنگی ندهد
2.    عطر بالایی داشته باشد
3.    طعم تلخی داشته باشد
4.    چرب و ضخیم نباشد
5.    رنگ قهوه ای نداشته باشد
6.    رنگدانه های زعفران اعلاء بعد از 30 ثانیه آزاد می شود.
7.    یک پر از زعفران صادراتی یک لیوان شربت را رنگ می دهد.
8.    و…